Kalite Politikamız

KALİTE POLİTİKAMIZ
Barida Makina Sanayi Ltd. Şti. , otomotiv sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde aparat ve özel amaçlı makine tasarımı ve üretiminde; başta müşteri memnuniyetine odaklı olarak faaliyet göstermektedir. Müşteri memnuniyetini sağlamak için tüm kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya özen gösterir. Çalışanlarını bir aile olarak kabul eder, motivasyonlarını en üst seviyede tutmak ve mutluluğunu sağlamak için herkese kendini ifade etme imkânı verir. Tüm bunları sağlamak için sürekli iyileştirmeyi temel politika kabul eder ve bu bağlamda kalite yönetim sisteminin tüm şartlarını yerine getirmek için gerekli yapılanmanın yürütülmesini sağlar. Sektörümüzde BARİDA MAKİNA ismini yukarılara taşımak, kalitede lider firma olabilmek, ilgili taraflarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek için; kalite yönetim sistemi şartlarına uymak, kalite yönetim sistemini sürekli iyileştirmek, hiçbir koşulda kaliteden ödün vermemek, uluslararası ve ulusal mevzuatlardaki ilgili standartları ve uygunluk yükümlülüklerini yerine getirmeyi sağlamak üzere çerçeve oluşturmak kuruluşumuzun kalite politikasıdır.

VİZYONUMUZ
Yürüttüğü Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının çıktısı olan özel makinalar ve ortaya koyduğu otomasyon çözümleri ile endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmaların ilk sırada tercih ettiği, dünyadaki teknolojik gelişimi hızlı takip edebilen, uygulayabilen ve teknolojiye katkı sağlayabilen yetkin ve uzman kadrosuyla sektördeki sayısız firmaya örnek olacak şekilde prensipli ve örgütlü, aynı zamanda esnek ve çevik bir yapıya sahip, rekabetçi koşullarda katma değerli ürünlerle sergilediği sürdürülebilir büyüme, ulaştığı ihracat potansiyeli ve üretkenliğiyle ülke ekonomisine katkı sağlayan bir şirket olmak.

MİSYONUMUZ
Başta otomotiv sanayii olmak üzere endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmaların ihtiyaçlarına yönelik otomasyon sistemleri içeren makina ve ekipmanlar, seri üretim montaj hatları ve çeşitli kontrol ekipmanları tasarlayıp üreterek bunlarla ilgili her türlü mühendislik, danışmanlık, anahtar teslim proje ve sistem tasarım hizmetlerini tek bir kaynaktan sunabilen, katma değeri yüksek ürünlerle sektördeki lider konumunu kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı sürdüren ve sonuç odaklı çalışan, insana ve çevreye duyarlı bir şirkettir.

YÖNETİM İLKELERİ ve DEĞERLERİMİZ

MÜKEMMELLİK İÇİN;

Süreç odaklıdır, hedeflerle yönetim anlayışını benimser
Doğru insanlarla çalışır ve onlara değer verir
Ekip ruhu oluşturur
Disiplinlidir

MÜŞTERİ ODAKLILIK İÇİN;

Kalite Yönetimi standartlarını uygular ve geliştirir
Sorumluluklarının bilincindedir
Müşteri taleplerine odaklıdır
Proaktif davranış sergiler
Sinerji yaratır

YENİLİKÇİLİK İÇİN;

Yeni teknolojileri araştırır ve uygular
Süreçlerini sürekli iyileştirir
Eğiticidir

ÇEVİKLİK İÇİN;
Değişen şartlara ayak uydurur
Akıllı zaman yönetimi uygular
Hızlı, dinamik ve esnektir

SEKTÖRÜNDE İLK TERCİH EDİLEN OLMAK İÇİN;
Teknolojik güce sahiptir
Ekonomiktir
Güvenilirdir
Liderdir